Å bli eldre med hiv: hva er viktig for deg?
Oppdatert kunnskap om eldre som lever med hiv er viktig for at eldreomsorgen skal kunne tilby trygge, fullverdige og respektfulle helsetjenester. Bli med på temakveld – og bidra til mer kunnskap og bedre omsorg!
Hvor og når
Vi inviterer til tirsdagstrerff med stipendiatforskeren ved Høyskolen i Kristiania, Jon Martin Larsen. Han deler med oss bakgrunnen for sitt pågående pilotprosjekt om holdninger og kunnskap om hiv blant ansatte i eldreomsorgen, som er en del av forskningen hans om levekår for særlig eldre som tilhører et kjønns- og seksualitetsmangfold.
Samtidig forbereder Larsen en undersøkelse blant HivNorge sine medlemmer, som han gjerne vil få innspill til.
Vi håper på en uformell sammenkomst den tirsdagen, med rom for en aktiv utveksling av tanker, ideer og refleksjoner.
Temamøtet arrangeres både fysisk og digitalt. Lenke for digital deltakelse sendes ut i god tid de alle som meldte seg på for å følge møtet digitalt. Det vil bli enkel servering, og vi ber derfor om påmelding. Påmeldingsfrist er 7. september kl. 12
Vel møtt!
Foto: Kelly Sikkema, Unsplash
***
Tirsdagstreffene arrangeres annenhver tirsdag gjennom året. Det kan være både sosiale og faglige sammenkomster, og noen ganger begge deler. Ta en titt i vår aktivitetskalender for å holde deg oppdatert om tirsdagstreffene og andre aktiviteter i regi av HivNorge og våre samarbeidspartnere.