Se Arven på Nasjonalteateret

Forestillingen Arven settes opp på Nasjonalteateret, og Kirkens Bymisjon, Aksept har billetter til generalprøven som de ønsker å dele ut. Er dette noe for deg?

scheduleOppdatert: 15.01.2025

createForfatter: Bente Bendiksen

labelEmner:

Se invitasjonen fra Kirkens Bymisjon, Aksept:

Kirkens Bymisjon, Aksept har fått gratisbilletter til den fantastiske forestillingen Arven, som skal spilles på Nasjonalteatret i vår. Forestillingen har skeiv tematikk og belyser blant annet hvordan hiv-epidemien har påvirket hvordan det er å være skeiv i dag. I tillegg er vi i dialog med Nasjonalteateret om å få til en samtale på Aksept om arbeidet med forestillingen i forbindelse med MSM- samlingen siste torsdag i februar.

Bli med på et uforglemmelig teaterbesøk til forestillingen Arven! Dette prisbelønte stykket er en fortelling om kjærlighet, savn, liv og død. Arven utspiller seg i nåtidens New York og følger livene til flere homofile menn, hvis liv og skjebner krysser hverandre. Forestillingen beskrives som et av de viktigste amerikanske teaterstykkene i dette århundret, har mottatt en rekke priser og spilt for fulle hus i både Sverige og Danmark. Forestillingen varer i 7 timer, men har mange og lange pauser underveis.

Vi har billetter til generalprøven 7. februar. Forestillingen begynner kl. 14 og er ferdig kl. 21.

Vi tror dette blir en teateropplevelse av de sjeldne. 

Ta kontakt med Mari (tlf. 90737266) eller Per-Theodor (tlf. 45614264) fra Aksept for mer informasjon.

Les også

schedule21.05.2025

→ Sammen for å fremme hivtesting 

Denne uken - 19. til 26. mai - arrangeres den europeiske testuken for hiv og hepatitter. Kampanjen har som mål å øke tilgangen til testing, samt fremme bevisstheten om fordelene med tidlig testing.

schedule20.05.2025

→ Møt HivNorges nye rådgiver 

Denne uken begynte Helge Solberg som ny rådgiver i HivNorges. Han ser frem til å tre inn i rollen og bli bedre kjent med organisasjonens medlemmer og frivillige. Her kan du bli litt bedre kjent med sekretariatets nyeste tilskudd – med noen ord fra Helge selv.