camera_altCopernico/unsplash.com
Velkommen til den internasjonale aidskonferansen 2021 HIV Science
Den internasjonale aidskonferansen arrangeres i år 18.-21. juli. Du som er frivillig og/eller hivinformant inviteres til å se et utvalg av foredragene i HivNorges lokaler mandag til onsdag denne uken. Det vil bli lett servering til foredragene. Meld deg på til post@hivnorge.no eller via telefon 21 31 45 80.
scheduleOppdatert: 01.07.2021
createForfatter: Sekretariatet
labelEmner:
Program:
Mandag 19. kl. 12.00 – 14.30
Offisiell åpning med innlegg fra blant annet den tyske forbundskansleren, Angela Merkel, og direktør ved det amerikanske folkehelseinstituttet, Anthony Fauci.
HIV reservoirs: Lessons for cures
Tirsdag 20. kl. 12.00 – 14.30
Antiretroviral therapy: Time to change the paradigm?
Reorienting health systems to deliver care beyond viral suppression for people living with HIV
Onsdag 21. kl. 12.00 – 14.30
Growing old with HIV: Co-morbidities and ageing
How can the ChemSex phenomenon be explained in different countries
–
Foredragene vil foregå på engelsk. Her kan du lese mer om konferansen.
Les også
schedule09.05.2025
→ Noen å snakke med?
Å få en hivdiagnose kan for noen oppleves overveldende, med mange spørsmål og følelser som kan melde seg. Andre kan ha levd en stund med hiv, uten å ha snakket med noen andre om det, men nå kommet dit i livet at de ønsker å treffe andre i samme situasjon.
schedule08.05.2025
→ Hiv og legemidler: Hva bør du vite?
Etter hvert som vi blir eldre, opplever mange å få livsstils- eller aldersrelaterte sykdommer. For mennesker som lever med hiv, kan medisiner for disse ha interaksjoner med hivbehandlingen. Kosttilskudd, mat og rusmidler kan også ha interaksjoner man bør være klar over.