Seminar
Nettverk for forskning om homoseksualitet setter hiv og aids på seminarprogrammet 16. april. Hiv og medisiner er temaet.
scheduleOppdatert: 31.10.2019
createForfatter:
labelEmner:
Leif Gunnar Ødegård er en av de hivpositive i Norge som har lengst erfaring med hivmedisiner, og dette vil han fortelle om. Frank O. Pettersen er lege ved infeksjonsmedisinsk avdeling, Ullevål universitetssykehus, og har snakket om hiv for HivNorge og Helseutvalget i flere sammenhenger tidligere.
En hivinformant vil fortelle om hiv som en litt anderledes livsstil. Tom Kortoe er brukerrepresentant på Aksept og vil fortelle sine erfaringer om det å leve med aids.
Hvert foredrag skal være på ca 15 minutter, etterfulgt av fem til ti minutter med spørsmål fra publikum. Etter de to første innleggene (ca. en time), holdes det en liten pause før de to siste foredragene holdes. Seminaret holdes onsdag 16. april kl 17.15 i seminarrom 770 ved Universitetets Domus Nova på St Olavs plass. Inngang fra Pilestredet og rommet ligger i syvende etasje.
Les også
schedule03.12.2025
→ Høringssvar til faglige råd om møter med kjønnsmangfold
Barne-, ungdoms- og familiedirektoratet (Bufdir) har innhentet høringsinnspill til faglige råd om møter med kjønnsmangfold for offentlig ansatte. HivNorge mener rådene fremstår som gjennomarbeidede og gir gode anbefalinger, men etterlyser et tydeligere interseksjonelt perspektiv.
schedule01.12.2025
→ Plussprisen for 2025 er tildelt Helseutvalget
Plussprisen deles ut til en person eller organisasjon som har gjort en særskilt innsats på hivfeltet i Norge. I forbindelse med HivNorges arrangement på verdens aidsdag annonserte styreleder i HivNorge, Knut Roger Dybedahl, at Plussprisen for 2025 blir tildelt Helseutvalget.