Vin
Den katolske menigheten Sant'Egidio har laget et prosjekt som utfordrer vinprodusenter til å gi en femmer for hver solgte vinflaske til medisiner for gravide hivpositive i Afrika.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Av Arne Walderhaug
labelEmner:
«Vin for livet» heter initiativet som skal bidra med midler til medisiner for gravide hivpositive kvinner. «Drømmen» heter programmet og det går ut på at ved å selge etiketter til vinprodusenter til en halv euro stykket, så går pengene utavkortet til formålet. Finner du en vinflaske med denne etiketten (bildet til venstre) påklistret så vet du at du har bidratt med en snau femmer til saken.
Les også
schedule11.04.2025
→ God påske!
HivNorges kontor holder stengt hele påskeuken. Vi er tilbake tirsdag 22. april.
schedule10.04.2025
→ Nedgang i hivdiagnoser
I 2024 var det en nedgang i antallet meldte hivtilfeller i Norge, sammenlignet med fjoråret. Forebygging, PrEP, testing, tidlig diagnostisering og rask behandlingsstart fremheves som viktige tiltak for å komme videre i hivforebyggingen i Norge.