camera_altFoto: Redd F/unsplash.com
Informasjon til årsmøtets deltagere
Vi har innkalt til ordinært årsmøte 21. mars 2024, kl. 18.30. Møtet holdes i HivNorges lokaler i Rosenkrantz' gate 4 i Oslo, men det vil også legges til rette for digital deltagelse. For å kunne delta på årsmøtet må du være medlem og ha betalt kontingent for 2023.
Tid: 21. mars 2024, kl.18.30
Sted: Rosenkrantz’ gate 4, 0159 Oslo eller digitalt der du er.
Prosedyre for stemmegivning og diskusjoner er beskrevet i forretningsorden for møtet.
Av praktiske årsaker ber vi om at medlemmer som ønsker å delta digitalt melder seg på innen onsdag 20. mars kl. 18.30. Klikk her og meld deg på dersom du ønsker å delta digitalt.
For å delta på årsmøtet og ha stemmerett, må man ha betalt medlemskontingent for 2023. Ta kontakt med oss på e-post eller tlf. 21 31 45 80 dersom du ikke er sikker på om kontingent er betalt.
Les også
schedule08.05.2025
→ Hiv og legemidler: Hva bør du vite?
Etter hvert som vi blir eldre, opplever mange å få livsstils- eller aldersrelaterte sykdommer. For mennesker som lever med hiv, kan medisiner for disse ha interaksjoner med hivbehandlingen. Kosttilskudd, mat og rusmidler kan også ha interaksjoner man bør være klar over.
schedule02.05.2025
→ – Vi har nok hivmedisiner frem til oktober i år, men vi får ikke panikk ennå
Uttalelsen kom fra Pavlo Smyrnov, nestleder i den ukrainske organisasjonen Alliance for Public Health, da han nylig orienterte om situasjonen i Ukraina under et møte arrangert av HivNorge. Sammen med to kollegaer ga han en oppdatering om situasjonen for hivbehandling og medisintilgangen i Ukraina, og om hvordan krigen og bistandskutt fra blant annet USA påvirker mennesker som lever med hiv.