Hurtigtest hos Sex og samfunn

Sex og samfunn – senter for ung seksualitet utvider sitt tilbud. Menn som har sex med menn som er 25 år eller yngre, kan nå få hurtigtest for hiv hos dem.

scheduleOppdatert: 16.12.2022

createForfatter: Bente Bendiksen

labelEmner:

Testen vil bli utført av helsepersonell. I tillegg til hurtigtest for hiv kan man også teste seg for andre seksuelt overførbare infeksjoner som klamydia, mykoplasma, gonoré, hepatitt b, hepatitt c og syfilis.

Sex og samfunn holder åpent mandag til fredag mellom kl. 12 og 15, og det er mulighet både for timebestilling og drop-in. Tilbudet er gratis og man kan være anonym.

www.hurtigtesthiv.no

http://helsenorge.no/undersokelse-og-behandling/hurtigtest-for-hiv.

Les også

schedule05.09.2025

→ Nå kan du få hjelp til å søke Hivfondet 

Lever du med hiv og er i en vanskelig økonomisk situasjon? Neste søknadsfrist for Hivfondet er 1. oktober 2025.

schedule28.08.2025

→ Ny hivbehandling godkjent i Europa

Legemiddelet Lenacapavir har fått markedsføringstillatelse i EU og EØS. Dette er en langtidsvirkende hivforebyggende behandling (PrEP), som gis som injeksjon bare to ganger i året.