HivNorge på Pride

Onsdag 22. juni åpner årets Pride Park i Spikersuppa i Oslo. HivNorge er også i år tilstede sammen med Olafiaklinikken og tilbyr testing for hiv og andre seksuelt overførbare infeksjoner. Vellykket behandling betyr smittefri og PrEP til alle som trenger det, er våre budskap i år.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Arne Walderhaug

labelEmner:

Styreleder Leif-Ove Hansen med en av våre spesiallagde t-skjorter.HivNorges store stand vil befinne seg i nærheten av bamsescenen langs Stortingsgata, og der vil du treffe frivillige og folk fra sekretariatet. Du kan teste hiv-kunnskapen din ved å svare på vår quiz, og vi er alle tilgjengelig til å svare på spørsmål du måtte ha om hiv.

Styreleder Leif-Ove Hansen med en av våre spesiallagde t-skjorter.

HivNorge har i år en ny spesialdesignet stand og spesiallagde t-skjorter med årets budskap, skapt av våre entusiastiske frivillige.

HivNorges stand i 2016:

Les også

schedule05.12.2025

→ Frivillighet som forandrer og gjør en forskjell – Takk til frivillige i HivNorge

I dag er Frivillighetens dag, en dag hvor vi hedrer og løfter frem frivillige, og den utrolige innsatsen de gjør over hele landet. HivNorges styreleder, Knut Roger Dybedahl, har skrevet en liten hilsen til våre flotte frivillige for å takke for innsatsen både i år, i tidligere år og i årene som kommer.

schedule03.12.2025

→ Høringssvar til faglige råd om møter med kjønnsmangfold

Barne-, ungdoms- og familiedirektoratet (Bufdir) har innhentet høringsinnspill til faglige råd om møter med kjønnsmangfold for offentlig ansatte. HivNorge mener rådene fremstår som gjennomarbeidede og gir gode anbefalinger, men etterlyser et tydeligere interseksjonelt perspektiv.