camera_altFoto: Crestock
Å bli eldre med hiv
Onsdag 30. oktober fikk HivNorge besøk av overlege Marc Ahmed fra geriatrisk avdeling ved Oslo universitetssykehus. Han foreleste om det å bli eldre med flere kroniske diagnoser.
I foredraget ga overlege Ahmed en gjennomgang av hva man mener med eldre, hvilke diagnoser som er vanlige og hvordan man ofte med enkle midler kan begrense symptomene og hvordan helsevesenet kan gi best mulig behandling
Du kan se hele foredraget som vi har lagt ut på YouTube.
Foredraget er også tilgjengelig som pdf-filer og kan hentes her.

Overlege Marc Ahmed.
Les også
schedule21.01.2026
→ Søker statister til dramaserie om Henki
NRK lager dramaserien "Henki" og søker nå statister og fremtredende statister til innspillingen. Serien forteller historien om Henki Hauge Karlsen, som i 1985 ble sagt opp fra jobben som bartender etter å ha vært åpen om sin hivstatus. Han tok kampen til retten helt til Høyesterett i en sak som fikk stor prinsipiell betydning og bidro til økt åpenhet om hiv og styrket rettighetene til mennesker som lever med hiv i norsk arbeidsliv.
schedule19.01.2026
→ – Kutt i støtte til laboratorieprøver kan få alvorlige konsekvenser
Regjeringen foreslår å kutte støtten til laboratorieprøver tatt av helprivate. Forslaget kan få alvorlige konsekvenser, mener HivNorge. I verste fall kan det føre til lavere tilgang på testing for hiv og andre seksuelle infeksjoner, og at flere vil la være å teste seg.