Å leve med hiv i Kristiansand
Fredag 9. juli inviterte HivNorge til seminaret ”Å leve med hiv i 2010” i sørlandsbyen Kristiansand. Seminaret var en del av festivalen Skeive Sørlandsdager som preger byen i disse dager.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Av Bente Bendiksen
labelEmner:
Generalsekretær i HivNorge, Evy-Aina Røe, formidlet historien om hiv i Norge, etter at den første personen ble diagnostisert i 1983, og ga en innføring i hvordan situasjonen er i dag, både i Norge generelt og i Agder-området spesielt. Publikum fikk høre om hvilke utfordringer hivpositive møter i det norske samfunnet, blant annet innenfor arbeidslivet og knyttet til åpenhet om at man lever med hiv.
Les også
schedule27.06.2025
→ Skeives helse – et globalt anliggende?
Retten til helse er en grunnleggende menneskerettighet som skal gjelde for alle, uansett bakgrunn. Det er imidlertid et stort spørsmål om hvor tilgjengelig helsehjelpen man har rett på er for utsatte grupper i våre samfunn.
schedule25.06.2025
→ Norge gir 10 milliarder kroner til global helse
Norge gir 10 milliarder kroner til vaksinealliansen Gavi og Det globale fondet for bekjempelse av aids, tuberkulose og malaria, skriver regjeringen i en pressemelding. Norge er dermed det første landet til å annonsere sin støtte til Det globale fondet for perioden 2026-2028.