Bli med oss å markere Pride digitalt!

Siden vi fortsatt ikke kan samles alle til normal pridefeiring ønsker vi i HivNorge å markere pride digitalt.

scheduleOppdatert: 16.06.2021

createForfatter: Kristin Marie Holland

labelEmner:

Vi ønsker ditt bidrag til vår digitale pridemarkering. Du kan sende oss 

  • En video med en kort hilsen 
  • Et bilde av deg i ditt kuleste pride/HivNorge-stæsj
  • En kort skriftlig hilsen vi publiserer med fornavn

Enten kan du bare ønske alle en god pride, si noe om hvordan du skal feire pride, eller si noe om hvorfor du synes det er viktig at vi fortsatt markerer pride. 

Vi vil poste hilsenene på våre sosiale medier kontoer (Facebook, Instagram, Twitter) gjennom hele uke 25. 

Har du spørsmål eller synes du det er vanskelig å lage en hilsen selv? Vi har lyst til å tilrettelegge slik at alle kan bidra med en hilsen, og kan hjelpe deg med å lage en film eller ta et bilde til din hilsen. Ta kontakt med Kristin på kristin@hivnorge.no.

Alle bidrag kan sendes til kristin@hivnorge.no

Les også

schedule27.10.2025

→ Høring om bistandsbudsjettet: – Vi har verktøyene, men mangler pengene

Mandag 27. oktober møtte HivNorge utenriks- og forsvarskomiteen på høring om forslag til statsbudsjett for 2026, for å løfte behovet for økt støtte til det globale arbeidet mot hiv og aids og viktigheten av Norges rolle som en forutsigbar bistandspartner. – Det verdensomspennende arbeidet mot hiv er en kamp som kan vinnes, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad. Les hele høringsinnspillet her.

schedule21.10.2025

→ Høring om statsbudsjettet – viktig med forutsigbarhet

Torsdag 23. oktober deltar HivNorge på høring om forslaget til statsbudsjett for 2026. - Det er nødvendig med langsiktig arbeid og forutsigbare rammevilkår understreker HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.