— Bli med på Pride!

– Vi i HivNorge gleder oss veldig til Regnbuedagene i Bergen og Oslo Pride. Bli med oss og bidra til folkefestene du også, oppfordrer styreleder Leif-Ove Hansen.

scheduleOppdatert: 06.06.2018

createForfatter: Bente Bendiksen

labelEmner:

HivNorge har de siste årene vært synlige på nesten alle Pride-festivalene i Norge. Organisasjonen har holdt apeller, arrangert møter om hivrelaterte tema, stått på stand og gått i parader i Bergen, Stavanger, Oslo, Kristiansand, Sortland, Trondheim og Tromsø. – Dette får vi til fordi HivNorge har mange engasjerte frivillige, og de forteller at dette er det morsomste de gjør gjennom hele året, sier styreleder i HivNorge, Leif-Ove Hansen. – Bli med å bidra til folkefesten i Bergen og Oslo du også, oppfordrer han.

I år går Regnbuedagene i Bergen av stabelen  2. juni–9. juni. HivNorge skal ha et arrangement sammen med Skeiv Verden 7. juni, om Chemsex, PrEP og utenlandsreiser, samt stå på stand og gå i paraden.

Oslo Pride er fra 22. juni – 1. juli. HivNorge skal også i år stå på stand sammen med Olafiaklinikken, som tester for alle soier i Pride Park. – Vi intiterer også til et temamøte sammen med Skeiv Verden på Pride House med temaet Chemsex, forebygging og skadereduksjon blant msm-innvandrere. Vi skal også ha et foredrag, «30 år – I gode og vonde dager, i sykdom og helse»,  der vi på 20 minutter forteller om hivkampen fra de første hivpositive organiserte seg i Norge for 30 år siden», forteller Hansen. – De siste par årene har HivNorge gått i paraden  i Oslo, men i år blir det første gang med egen flåte! Vi gleder oss, og håper mange vil komme og lage liv og fest i paraden sammen med oss, sier han.  Du kan melde deg på HivNorges flåte i paraden her.

Torsdag 28. juni inviterer Ronnie Ottem Fjære til sprudlende brunsj kl. 13.30-17.00 på Miss Sophie. Under denne uken oppfordre de alle gjester til å donere et bidrag via Vipps til HivNorge, vipps til 22893.

 

Følg med på hivnorge.no eller lik HivNorges Facebook-side, så får du oppdateringer på hva HivNorge gjør under Pride rundt i landet.

Les også

schedule31.01.2025

→ — Vi har verktøyene, det er pengene og politikken det står på

Norge skal delta på den 68. sesjonen av FNs narkotikakommisjon (CND) i Wien i mars, hvor temaene narkotikapolitikk og skadereduksjon står på agendaen. I forkant av dette inviterte Helse- og omsorgsdepartementet (HOD) sivilt samfunn til dialogmøte. HivNorge deltok og understreket at politisk vilje, tilstrekkelig finansiering og samarbeid med sivil sektor om effektive skadereduksjonsprogrammer er nødvendig for å sikre sårbare grupper.

schedule31.01.2025

→ Vi vil gjerne høre fra deg

HivNorge har de siste to årene vært i dialog med Den Norske Kirke (DNK) gjennom preses, biskop Olav Fykse Tveit, og Kirkerådet. Bakgrunnen er en intern prosess i DNK om hvordan de møtte hiv- og aidsepidemien på 80- og 90-tallet. I den anledning har vi i HivNorge vært opptatt av at DNK skal vite hva de faktisk bør be om unnskyldning for.