camera_altFOTO: HivNorge
Europeisk hivtestuke
I dag, 21. november, starter den europeiske hivtestuken. Denne uken vil frivillige organisasjoner, helseinstitusjoner og myndigheter i hele Europa rette et ekstra fokus på å få folk til å snakke om hiv, og å oppfordre de som har vært i en risikosituasjon til å teste seg.
scheduleOppdatert: 02.10.2017
createForfatter: Bente Bendiksen
labelEmner:
Også i Norge vil det være et ekstra fokus på hivtest. HivNorge, Helseutvalget, Aksept, Helsedirektoratet og Folkehelseinstituttet er blant flere aktører i Norge som deltar i den europeiske hivtestuken.

andre steder i ditt nærområde som tilbyr hivtest

Les også
schedule11.03.2025
→ Kurert for hiv i Norge
En pasient som lever med hiv har gjennomført en beinmargstransplantasjon ved Rikshospitalet, Oslo universitetssykehus, på grunn av en annen sykdom, og har som følge av det blitt kurert for hiv. – Fra å komme med to sykdommer til Rikshospitalet, kom jeg ut med ingen, sier Oslopasienten.
schedule08.03.2025
→ Egenmestring og hormoner
Kløe, irritasjon, svette, søvnvansker, hjernetåke, underlivsplager, uregelmessige blødninger og leddsmerter er vanlige symptomer som kan følge overgangsalder. Vi har hatt besøk av lege Marianne Natvik, som loser oss igjennom hva vi kan forvente og hva vi kan gjøre når vi kommer i overgangsalderen.