camera_altOSLO PRIDE
Gå med oss i Pride-paraden i Oslo!
Lørdag 29. juni går årets Pride parade av stabelen! I år er vi så heldige å få feire mangfoldet ved siden av Oslo Fagottkor, så vi regner med over gjennomsnittet god stemning hele veien til parken.
Vi starter dagen med felles frokost i HivNorges lokaler i Rosenkrantz’ gate 4, fra klokken 10, før vi går samlet til startstreken på Grønland.
Ikke anledning til å bli med på frokost? Møt oss direkte på Grønland. Oppmøte klokken 11, på Helga Helgelsens plass. I år vil paraden være 2.90 km lang, og det vil ta cirka to timer å gå hele ruten (men paraden vil vare mye lenger for de som ser på). Vi er innslag nummer 80 i årets parade.
Slik ser ruta ut i år:

Les også
schedule21.05.2025
→ Sammen for å fremme hivtesting
Denne uken - 19. til 26. mai - arrangeres den europeiske testuken for hiv og hepatitter. Kampanjen har som mål å øke tilgangen til testing, samt fremme bevisstheten om fordelene med tidlig testing.
schedule20.05.2025
→ Møt HivNorges nye rådgiver
Denne uken begynte Helge Solberg som ny rådgiver i HivNorges. Han ser frem til å tre inn i rollen og bli bedre kjent med organisasjonens medlemmer og frivillige. Her kan du bli litt bedre kjent med sekretariatets nyeste tilskudd – med noen ord fra Helge selv.