camera_altOSLO PRIDE
Gå med oss i Pride-paraden i Oslo!
Lørdag 29. juni går årets Pride parade av stabelen! I år er vi så heldige å få feire mangfoldet ved siden av Oslo Fagottkor, så vi regner med over gjennomsnittet god stemning hele veien til parken.
Vi starter dagen med felles frokost i HivNorges lokaler i Rosenkrantz’ gate 4, fra klokken 10, før vi går samlet til startstreken på Grønland.
Ikke anledning til å bli med på frokost? Møt oss direkte på Grønland. Oppmøte klokken 11, på Helga Helgelsens plass. I år vil paraden være 2.90 km lang, og det vil ta cirka to timer å gå hele ruten (men paraden vil vare mye lenger for de som ser på). Vi er innslag nummer 80 i årets parade.
Slik ser ruta ut i år:

Les også
schedule03.06.2026
→ Erna Solberg blir styreleder for Det globale fondet
Den tidligere statsministeren i Norge, Erna Solberg, er valgt til ny styreleder for Det globale fondet for bekjempelse av aids, tuberkulose og malaria. Fondet er en av de viktigste finansieringsmekanismene i den globale helseinnsatsen og bidrar årlig med flere milliarder dollar til rundt 100 av landene som er hardest rammet.
schedule13.05.2026
→ Europeisk testuke
– Vi slutter oss til den europeiske testuken 18. – 25. mai, og oppfordrer alle som kan ha vært i en risikosituasjon til å teste seg for hiv og hepatitter, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.