Hiv på lerretet under OsloFusion

Filmfestivalen OsloFusion går av stabelen denne uken. I år vises to filmer som omhandler hiv.

scheduleOppdatert: 21.09.2022

createForfatter: Einar Seierstad

labelEmner:

Denne uken starter OsloFusion internasjonale filmfetival. Filmfestivalen arrangeres for 32. året, og som alltid med et nødvendig fokus på filmer med skeiv tematikk. I år sendes to filmer som har hiv som tema. Den ene, “United in anger – A history of Act up” handler om den kjente akitvistgruppen Act up. Filmen er gratis og vises allerede i kveld kl 20.30 på SALT. Før filmvisningen vil Per Miljeteig, som er frivillig hos oss og langtidsoverlever, holde en kort intro.  

På søndag den 25.9. vil filmen “How to tell a secret” vises på Vega scene kl 19.30. Etter filmvisning vil vår generalsekretær Anne-Karin stille på ettersnakk sammen med regissørene.  

Ønsker du mer info finner du programmet til OsloFusion her.  

Les også

schedule20.08.2025

→ Legens taushetsplikt i dialogmøte når du er sykmeldt

Om du er sykmeldt mer enn 7 uker, skal arbeidsgiver innkalle deg og legen din til et dialogmøte for å finne ut om du kan komme tilbake til jobb. Har legen lov til å fortelle arbeidsgiver at du lever med hiv i et slikt møte?

schedule19.08.2025

→ Ønsker du hjelp til å søke Hivfondet?

Lever du med hiv og er i en vanskelig økonomisk situasjon? Neste søknadsfrist for Hivfondet er 1. oktober 2025.