camera_altFoto: Priscilla Du Preez. Unsplash
HivNorge holder åpent
Økte smittetall for korona både i Oslo og landet for øvrig har preget mediene den siste tiden. HivNorge har gode smittevernrutiner på plass og ansatte er tilgjengelig både på kontoret, på telefonen og via sosiale medier.
Alle som har behov for bistand eller bare ønsker noen å prate med, er hjertelig velkomne til å ta kontakt.
Samtaletilbud og rådgivningstjeneste
HivNorges samtaletilbud har vært godt benyttet i hele sommer og vil fortsette å holde åpent. For de som ønsker en samtale på kontoret, ber vi om at man avtaler tid i forkant. Det er for å sikre at det ikke er mange til stede samtidig slik at smittevernet kan ivaretas. For å kunne sikre eventuell smitteoppsporing, vil navn og telefonnummer noteres, og slettes etter 14 dager. Dersom noen er avhengig av å bruke kollektivtransport for å komme til kontoret, kan vi gjerne avtale en tid slik at man unngår rushtrafikken.
Dersom man har fått påvist covid-19, har symptomer på luftveisinfeksjon eller har vært i områder med økt smittepress, særlig i røde land, kan man ikke møte på kontoret. Vi er likevel tilgjengelige for en prat, via telefon eller sosiale medier. For å møte til samtale må man vente til man er symptomfri eller karantenetiden er over.
Ønsker du å snakke med noen andre som lever med hiv?
HivNorge har likepersoner som gjerne tar en prat eller gåtur. De samme reglene for smittevern gjelder her, som ved samtaler på kontoret. Ta kontakt med HivNorge så formidler vi kontakt.
Høstens aktiviteter
Følg med i HivNorges kalender for høstens aktiviteter. Det vil bli workshops, seminarer, samtalegrupper og digitale temakvelder. Vi legger opp til at mindre grupper kan samles og digital streaming av faglige temaer. Til enhver tid vil gjeldende smittevernrutiner og retningslinjer fra myndighetene følges på alle våre arrangementer.
Ta kontakt med oss i HivNorge dersom du har spørsmål eller trenger noen å snakke med om hiv. Vi er tilgjengelige på telefon 21 31 45 80, på e-post post@hivnorge.no, via Facebook/Messenger.
Les også
schedule31.01.2025
→ — Vi har verktøyene, det er pengene og politikken det står på
Norge skal delta på den 68. sesjonen av FNs narkotikakommisjon (CND) i Wien i mars, hvor temaene narkotikapolitikk og skadereduksjon står på agendaen. I forkant av dette inviterte Helse- og omsorgsdepartementet (HOD) sivilt samfunn til dialogmøte. HivNorge deltok og understreket at politisk vilje, tilstrekkelig finansiering og samarbeid med sivil sektor om effektive skadereduksjonsprogrammer er nødvendig for å sikre sårbare grupper.
schedule31.01.2025
→ Vi vil gjerne høre fra deg
HivNorge har de siste to årene vært i dialog med Den Norske Kirke (DNK) gjennom preses, biskop Olav Fykse Tveit, og Kirkerådet. Bakgrunnen er en intern prosess i DNK om hvordan de møtte hiv- og aidsepidemien på 80- og 90-tallet. I den anledning har vi i HivNorge vært opptatt av at DNK skal vite hva de faktisk bør be om unnskyldning for.