HivNorge på Facebook
HivNorge debuterer på det populære sosiale mediet Facebook. – Dette er et ledd i vår strategi om å gjøre informasjon lettere tilgjengelig blant befolkningen, sier generalsekretær i HivNorge, Evy-Aina Røe.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Av Bente Bendiksen
labelEmner:
Sosiale medier, som Facebook, er blitt en viktig sosial arena i dagens samfunn. Her holder man kontakt med venner, man bygger nettverk og det er også blitt en viktig arena for å nå ut med informasjon til et bredere publikum. Svært mange benytter seg av Facebook, både unge som eldre. Dette er derfor en viktig arena for HivNorge å være aktive på.
– Vi har besluttet å benytte populære sosiale medier som et ledd i vår strategi for synliggjøring av organisasjonen og våre budskap. Vi tror det vil bidra til økt nærhet for mottakerne til temaet, samt gjør informasjon lettere tilgjengelig blant befolkningen, sier Evy-Aina.
Les også
schedule05.09.2025
→ Nå kan du få hjelp til å søke Hivfondet
Lever du med hiv og er i en vanskelig økonomisk situasjon? Neste søknadsfrist for Hivfondet er 1. oktober 2025.
schedule28.08.2025
→ Ny hivbehandling godkjent i Europa
Legemiddelet Lenacapavir har fått markedsføringstillatelse i EU og EØS. Dette er en langtidsvirkende hivforebyggende behandling (PrEP), som gis som injeksjon bare to ganger i året.