Homofest langs kysten

Denne helgen svaiet homoflagget stolt i Kristiansand og Tønsberg. LLH Sør og LLH Vestfold arrangerte henholdsvis Skeive Sørlandsdager og Homodagene i Vestfold, og kunne tilby noe for enhver smak.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Av Bente Bendiksen

labelEmner:

HivNorge var til stede på begge festivalene, og fredag 19. august inviterte HivNorge til seminaret ”Å leve med hiv i 2011” i sørlandsbyen Kristiansand. Generalsekretær i HivNorge, Evy-Aina Røe, formidlet informasjon om hiv, og ga en innføring i hvordan situasjonen er i dag, både i Norge generelt og i Agder-området spesielt. Publikum fikk høre om hvilke utfordringer hivpositive møter i det norske samfunnet snart 30 år etter at hiv kom til Norge.

Lørdag hadde HivNorge stands både i Kristiansand og i Tønsberg, og kunne friste med quiz og et varierende utvalg av kondomer. I Tønsberg arrangerte LLH Vestfold for tredje år på rad Homodagene i Vestfold 19.-21. august. Etter den årlige debatten, i år med blant andre Skeiv Ungdom og Stensveen ressurssenter i debattpanelet, samlet deltakerne seg til homoparade. Med flagg og taktfaste rop fylte homoparadene gatene i begge kystbyene denne feststemte lørdagen.

Les også

schedule27.10.2025

→ Høring om bistandsbudsjettet: – Vi har verktøyene, men mangler pengene

Mandag 27. oktober møtte HivNorge utenriks- og forsvarskomiteen på høring om forslag til statsbudsjett for 2026, for å løfte behovet for økt støtte til det globale arbeidet mot hiv og aids og viktigheten av Norges rolle som en forutsigbar bistandspartner. – Det verdensomspennende arbeidet mot hiv er en kamp som kan vinnes, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad. Les hele høringsinnspillet her.

schedule21.10.2025

→ Høring om statsbudsjettet – viktig med forutsigbarhet

Torsdag 23. oktober deltar HivNorge på høring om forslaget til statsbudsjett for 2026. - Det er nødvendig med langsiktig arbeid og forutsigbare rammevilkår understreker HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.