Å leve som LHBTI+ i Norge

Bli med å synliggjøre Norge i Unaids og LGBT Foundation sin internasjonale undersøkelse om lykke, sex og livskvalitet blant lesbiske, homofile, bifile, transpersoner og interseksuelle+.

scheduleOppdatert: 19.08.2019

createForfatter: Bente Bendiksen

labelEmner:

Formålet med undersøkelsen er å fylle det manglende informasjonsgapet rundt livskvaliteten for lesbiske, homofile, bifile, transpersoner og interseksuelle. På denne måten ønsker de å synliggjøre mangler og bekymringer, og bidra til å skape bedre levekår og helse, blant annet gjennom å sikre tilgangen til inkluderende helse- og sosialtjenester.

Undersøkelsen er global og så langt er det få respondenter fra Norge. Den tar for seg temaer som lykke, sex og livskvalitet for LHBT+ og er helt anonym. Undersøkelsen er tilgjengelig på engelsk og flere andre språk, og kan besvares frem til 31. august. Det tar rundt 12 minutter å besvare den, og du kan lese mer om undersøkelsen på Unaids sine websider. og hos LGBT Foundation.

Klikk her for å delta i undersøkelsen og dele din opplevelse av hvordan det er å leve som LHBTI+ i Norge.

Les også

schedule11.04.2025

→ God påske!

HivNorges kontor holder stengt hele påskeuken. Vi er tilbake tirsdag 22. april.

schedule10.04.2025

→ Nedgang i hivdiagnoser

I 2024 var det en nedgang i antallet meldte hivtilfeller i Norge, sammenlignet med fjoråret. Forebygging, PrEP, testing, tidlig diagnostisering og rask behandlingsstart fremheves som viktige tiltak for å komme videre i hivforebyggingen i Norge.