camera_altFoto: Redd F/unsplash.com
Informasjon til årsmøtets deltagere
Vi har innkalt til ordinært årsmøte 21. mars 2024, kl. 18.30. Møtet holdes i HivNorges lokaler i Rosenkrantz' gate 4 i Oslo, men det vil også legges til rette for digital deltagelse. For å kunne delta på årsmøtet må du være medlem og ha betalt kontingent for 2023.
Tid: 21. mars 2024, kl.18.30
Sted: Rosenkrantz’ gate 4, 0159 Oslo eller digitalt der du er.
Prosedyre for stemmegivning og diskusjoner er beskrevet i forretningsorden for møtet.
Av praktiske årsaker ber vi om at medlemmer som ønsker å delta digitalt melder seg på innen onsdag 20. mars kl. 18.30. Klikk her og meld deg på dersom du ønsker å delta digitalt.
For å delta på årsmøtet og ha stemmerett, må man ha betalt medlemskontingent for 2023. Ta kontakt med oss på e-post eller tlf. 21 31 45 80 dersom du ikke er sikker på om kontingent er betalt.
Les også
schedule21.01.2026
→ Søker statister til dramaserie om Henki
NRK lager dramaserien "Henki" og søker nå statister og fremtredende statister til innspillingen. Serien forteller historien om Henki Hauge Karlsen, som i 1985 ble sagt opp fra jobben som bartender etter å ha vært åpen om sin hivstatus. Han tok kampen til retten helt til Høyesterett i en sak som fikk stor prinsipiell betydning og bidro til økt åpenhet om hiv og styrket rettighetene til mennesker som lever med hiv i norsk arbeidsliv.
schedule19.01.2026
→ – Kutt i støtte til laboratorieprøver kan få alvorlige konsekvenser
Regjeringen foreslår å kutte støtten til laboratorieprøver tatt av helprivate. Forslaget kan få alvorlige konsekvenser, mener HivNorge. I verste fall kan det føre til lavere tilgang på testing for hiv og andre seksuelle infeksjoner, og at flere vil la være å teste seg.