Kunstauksjon på Chat Noir

Fredag 26. juni inviterer HivNorge sammen med Geir Bie, produsent fra blant annet ”Skal vi danse” og ”Spellemannsprisen” til kunstauksjon på Chat Noir. Bilder av spennende kunstnere auksjoneres bort, bilder av blant andre Bengt Sivesind og Kjell Erik Killi Olsen.

scheduleOppdatert: 06.10.2017

createForfatter: Sekretariatet

labelEmner:

Inntektene fra auksjonen går uavkortet til tiltak for hivpositive i Norge. Det er også anledning til å by på bildene på nettet på nettet på forhånd.

Auksjonen starter kl. 18.00 fredag 26. juni i vestibylen på Chat Noir.

Les også

schedule20.11.2025

→ Transminnedagen setter fokus på transpersoners liv og helse 

I dag, 20. november, markeres Transminnedagen. Dette er en internasjonal minnedag for dem som har mistet livet som følge av vold og transfobi, og til å rette oppmerksomhet mot strukturelle barrierer som rammer transmiljøer. – For oss er det viktig å synliggjøre hvordan transpersoner som lever med hiv ofte møter dobbel stigmatisering og ekstra barrierer i møte med helsetjenestene, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.  

schedule18.11.2025

→ Panelsamtale: Helseberedskap i Norden – hvor klare er vi? 

Tirsdag 12. november inviterte HivNorge, Positiiviset ry HivFinland, Hiv-Sverige og den ukrainske organisasjonen Alliance for Public Health til en panelsamtale om helseberedskap i Norden på Litteraturhuset i Oslo. Samtalen tok for seg erfaringer fra krigen i Ukraina og hvordan slike erfaringer kan belyse sårbarheter og behov i nordiske beredskapssystemer.