Mannen min drikker for mye
Hannes samboer bruker alkohol og rus for blant annet å håndtere at han lever med hiv. Forbruket er ute av kontroll, det går utover hans helse og forholdet til samboerparet henger i en tynn tråd.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Av Bente Bendiksen
labelEmner:
Les også
schedule27.11.2025
→ – Støtte til Det globale fondet er en investering i vår egen helsesikkerhet
Statsminister Jonas Gahr Støre deltok fredag 21. november på den åttende påfyllingskonferansen for Det globale fondet for bekjempelse av aids, tuberkulose og malaria. Konferansen fant sted under G20-toppmøtet i Johannesburg. Målet for konferansen er å redde 23 millioner liv gjennom redusert dødelighet av de tre sykdommene.
schedule20.11.2025
→ Transminnedagen setter fokus på transpersoners liv og helse
I dag, 20. november, markeres Transminnedagen. Dette er en internasjonal minnedag for dem som har mistet livet som følge av vold og transfobi, og til å rette oppmerksomhet mot strukturelle barrierer som rammer transmiljøer. – For oss er det viktig å synliggjøre hvordan transpersoner som lever med hiv ofte møter dobbel stigmatisering og ekstra barrierer i møte med helsetjenestene, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.
