camera_altFOTO: HivNorge
Mannen min vil ikke eksperimentere
Jeg er en 37 år gammel kvinne som alltid har vært glad i sex. Jeg har hatt en fast kjæreste nå i over to år, og sexlivet har fungert helt ok. Han er inneforstått med min positive hivstatus. Medisineringen jeg går på er vellykket.Men mannen min vil ikke eksperimentere. Les hva sexologen svarer.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Arne Walderhaug
labelEmner:
Lege Haakon Aars er HivNorges sexologrådgiver, og han har arbeidet som overlege og psykiater ved Aker Universitetssykehus og ved Instiutt for Klinisk Sexologi og Terapi i Oslo. Han har praksis i Oslo og har fast spalte i avisa Verdens Gang (VG) og vårt blad Positiv. Aars svarer på spørsmål du måtte ha om seksuallivet ditt.
Les også
schedule04.11.2025
→ Mer alvorlig variant av mpox på vei
En mer alvorlig stamme av mpox, tidligere kjent som apekopper, er nå registrert i California. Det er grunn til å tro at denne varianten også kan spre seg til Europa. Det er derfor viktig at alle som er i risikogruppene vaksinerer seg.
schedule27.10.2025
→ Høring om bistandsbudsjettet: – Vi har verktøyene, men mangler pengene
Mandag 27. oktober møtte HivNorge utenriks- og forsvarskomiteen på høring om forslag til statsbudsjett for 2026, for å løfte behovet for økt støtte til det globale arbeidet mot hiv og aids og viktigheten av Norges rolle som en forutsigbar bistandspartner. – Det verdensomspennende arbeidet mot hiv er en kamp som kan vinnes, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad. Les hele høringsinnspillet her.