Populær stand på EuroPride

HivNorge slo på stortromma under EuroPride i forrige uke. I løpet av de fire dagene på Rådhusplassen var flere tusen mennesker innom standen for å motta informasjon, svare på quiz eller få med seg kondomer, glidemiddel og slikkelapper.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Sekretariatet

labelEmner:

hivsløyfer

I tilegg til det store engasjementet blant våre frivillige og den store interessen for vår stand er det veldig gledelig at så mange unge mennesker var innom og hadde spørsmål ikke bare om hiv, men om andre seksuelt overførbare infeksjoner, seksualitet og testing. HivNorges slagord under Europride var ”Test deg – Bry Deg” og HivNorge samarbeidet med Olafiaklinikken som tilbød teststasjon for hiv og andre seksuelt overførbare infeksjoner (SOI).  Vi registrerer at folk bryr seg og at pågangen for testing er stor.

Parken og HivNorges stand var godt besøkt under EuroPride.

Fra HivNorges vegg, hvor publikum kunne skrive hva de ville.

Fra venstre: juridisk rådgiver i HivNorge, Johan Hougen, frivillig Reidun Lauvstad, nestleder Leif-Ove Hansen og frivillig Per Miljeteig.

Les også

schedule12.08.2025

→ Snakker du med legen din om nyere behandlingsmetoder?

Bor du i Norge og mottar hivbehandling? Kan du tenke deg å bidra i en undersøkelse om bruken av nyere hivbehandling i Europa?

schedule11.08.2025

→ Høyere risiko for HPV-relatert kreft

Det har blitt økt fokus på humant papillomaviruset (HPV-viruset) og kreft de siste årene. Ofte omtales det i tilknytning til kvinner og livmorhalskreft. Sjelden skrives det om at også menn er utsatt for HPV-relatert kreft, som analkreft og kreft i hals og munnhule.