camera_altFOTO: HivNorge
Positive women
Nye Pluss og HivNorge inviterer til seminar for kvinner som lever med hiv, helgen 27.-29. oktober. På programmet står blant annet deling av positive erfaringer, stressmestring, gruppeveiledning og Qi gong.
scheduleOppdatert: 13.02.2018
createForfatter: Bente Bendiksen
labelEmner:
Vi samles på et hotell på Østlandet for faglig påfyll, sosialt samvær og gode samtaler. Målsettingen med helgen å samle kvinner til dialog og legge grunnlag for dannelse av uformelle nettverk mellom kvinner som lever med hiv.
Vil du være med? Sett av 27.–29. oktober og bli med på en givende helg for, av og med kvinner som lever med hiv! Seminaret vil foregå over en helg på et hotell i østlandsområdet, fra fredag ettermiddag og med hjemreise søndag etter lunsj.
Det er begrenset antall plasser, og kvinner som ikke har deltatt før og medlemmer vil bli gitt prioritet. For å få utbytte av seminaret er det viktig med gode norskkunnskaper.
Les også
schedule27.11.2025
→ – Støtte til Det globale fondet er en investering i vår egen helsesikkerhet
Statsminister Jonas Gahr Støre deltok fredag 21. november på den åttende påfyllingskonferansen for Det globale fondet for bekjempelse av aids, tuberkulose og malaria. Konferansen fant sted under G20-toppmøtet i Johannesburg. Målet for konferansen er å redde 23 millioner liv gjennom redusert dødelighet av de tre sykdommene.
schedule20.11.2025
→ Transminnedagen setter fokus på transpersoners liv og helse
I dag, 20. november, markeres Transminnedagen. Dette er en internasjonal minnedag for dem som har mistet livet som følge av vold og transfobi, og til å rette oppmerksomhet mot strukturelle barrierer som rammer transmiljøer. – For oss er det viktig å synliggjøre hvordan transpersoner som lever med hiv ofte møter dobbel stigmatisering og ekstra barrierer i møte med helsetjenestene, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.