Vis solidaritet med verdens hivpositive

Nå nærmer det seg verdens aidsdag, 1. desember. Har du husket å kjøpe solidaritetssløyfen? Den røde sløyfen symboliserer solidaritet med verdens hivpositive og aidssyke.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Bente Bendiksen

labelEmner:

Hivfondet

Pinsene koster minimum 40 kroner per stk, og du kan bestille så mange du ønsker.

n

Hivfondet

Les også

schedule27.10.2025

→ Høring om bistandsbudsjettet: – Vi har verktøyene, men mangler pengene

Mandag 27. oktober møtte HivNorge utenriks- og forsvarskomiteen på høring om forslag til statsbudsjett for 2026, for å løfte behovet for økt støtte til det globale arbeidet mot hiv og aids og viktigheten av Norges rolle som en forutsigbar bistandspartner. – Det verdensomspennende arbeidet mot hiv er en kamp som kan vinnes, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad. Les hele høringsinnspillet her.

schedule21.10.2025

→ Høring om statsbudsjettet – viktig med forutsigbarhet

Torsdag 23. oktober deltar HivNorge på høring om forslaget til statsbudsjett for 2026. - Det er nødvendig med langsiktig arbeid og forutsigbare rammevilkår understreker HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.