camera_altFOTO: HivNorge
Vis solidaritet med verdens hivpositive
Nå nærmer det seg verdens aidsdag, 1. desember. Har du husket å kjøpe solidaritetssløyfen? Den røde sløyfen symboliserer solidaritet med verdens hivpositive og aidssyke.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Bente Bendiksen
labelEmner:
Les også
schedule11.03.2025
→ Kurert for hiv i Norge
En pasient som lever med hiv har gjennomført en beinmargstransplantasjon ved Rikshospitalet, Oslo universitetssykehus, på grunn av en annen sykdom, og har som følge av det blitt kurert for hiv. – Fra å komme med to sykdommer til Rikshospitalet, kom jeg ut med ingen, sier Oslopasienten.
schedule08.03.2025
→ Egenmestring og hormoner
Kløe, irritasjon, svette, søvnvansker, hjernetåke, underlivsplager, uregelmessige blødninger og leddsmerter er vanlige symptomer som kan følge overgangsalder. Vi har hatt besøk av lege Marianne Natvik, som loser oss igjennom hva vi kan forvente og hva vi kan gjøre når vi kommer i overgangsalderen.