camera_altCopernico/unsplash.com
Velkommen til den internasjonale aidskonferansen 2021 HIV Science
Den internasjonale aidskonferansen arrangeres i år 18.-21. juli. Du som er frivillig og/eller hivinformant inviteres til å se et utvalg av foredragene i HivNorges lokaler mandag til onsdag denne uken. Det vil bli lett servering til foredragene. Meld deg på til post@hivnorge.no eller via telefon 21 31 45 80.
scheduleOppdatert: 01.07.2021
createForfatter: Sekretariatet
labelEmner:
Program:
Mandag 19. kl. 12.00 – 14.30
Offisiell åpning med innlegg fra blant annet den tyske forbundskansleren, Angela Merkel, og direktør ved det amerikanske folkehelseinstituttet, Anthony Fauci.
HIV reservoirs: Lessons for cures
Tirsdag 20. kl. 12.00 – 14.30
Antiretroviral therapy: Time to change the paradigm?
Reorienting health systems to deliver care beyond viral suppression for people living with HIV
Onsdag 21. kl. 12.00 – 14.30
Growing old with HIV: Co-morbidities and ageing
How can the ChemSex phenomenon be explained in different countries
–
Foredragene vil foregå på engelsk. Her kan du lese mer om konferansen.
Les også
schedule21.01.2025
→ Forslag til endringer i helsetilsynsloven og ny meldeordning
Helse- og omsorgsdepartementet har lagt frem forslag til flere lovendringer som skal styrke arbeidet med å forebygge, avdekke og avverge av alvorlige hendelser i helse- og omsorgstjenesten. HivNorge er skeptisk til om endringene departementet foreslår vil oppnå disse formålene.
schedule15.01.2025
→ Hva ønsker du å snakke om hos fastlegen din?
Alle som lever med hiv i Norge får hivmedisiner på sykehus. Fastleger følger opp andre deler av helsen din. Vi i Kirkens bymisjon Aksept og HivNorge jobber med at fastlegene skal øke kunnskapen om hiv for å kunne møte mennesker som lever med hiv på en bedre måte.