camera_altDylan Gillis/unsplash.com
HivNorge åpner for drop-in
HivNorge utvider åpningstidene utover høsten og har nå åpent for drop-in på kontoret tirsdager og onsdager kl. 10-15, og torsdager kl. 10-18.
scheduleOppdatert: 25.08.2021
createForfatter: Sekretariatet
labelEmner:
Vi er tilgjengelige på telefon og mail 9-16 hele uken, og du kan da også bestille en time til samtale eller juridisk rådgivning om du ønsker det. Du kan nå oss på tlf: 21 31 45 80, eller mail til post@hivnorge.no
Les også
schedule17.07.2025
→ PrEP beskytter mot hiv – men hvorfor er det så vanskelig å få tak i?
Siden innføringen av den hivforebyggende behandlingen PrEP i Norge i 2017, har den vært et av våre viktigste verktøy i arbeidet med å redusere nye hivtilfeller. Likevel er det fremdeles altfor vanskelig å få tak i PrEP for mange. HivNorge jobber for at flere skal få enklere og raskere tilgang, uavhengig av hvor i landet de bor eller hvem de er.
schedule10.07.2025
→ Ny hivmedisin sikres til lav- og mellominntektsland
Det globale fondet har signert en tilgangsavtale med produsenten Gilead for å gi tilgang til Lenacapavir for PrEP til lav- og mellominntektsland.